Moon Lamp

 

Kolekce svítidel Moon lamp zahrnuje samostatně stojící svítidlo a doplňková menší svítidla určená jako osvětlení na pracovní stůl nebo noční stolek. Inspiraci k tvaru i materiálu objektu můžeme najít ve struktuře nerostů, nebo ve větším měřítku i v povrchu vesmírných těles, například Měsíce.

Svítidla představují solitérní prvek, které svým jednoduchým tvarem a jemným osvětlením dotváří atmosféru v interiéru. Objekt ve tvaru polokoule je vyroben z betonu a je nakloněn tak, aby umožnil co nejlépe nasvítit daný prostor. Samotný sklon je pak dán nízkým prstencem, který v zadní části z polokoule vystupuje a zároveň tak chrání kabel před přílišným namáháním v ohybu. Polokoule je krytá mléčným sklem, které vycházející světlo LED pásku rovnoměrně rozptýlí. 

Přestože je svítidlo vyrobeno z betonu, lze s ním díky jeho tvaru a proporcím lehce manipulovat a přizpůsobit ho tak konkrétním požadavkům v interiéru. Tvar polokoule nám rovněž umožňuje svítidlo mírně rozhoupat či natáčet, stává se tak prvkem, který není statický, ale vybízí k interakci. 

© Eva Mafková